לעוף עם הדמיון וגם על עצמכםבאחד מהטיולים שלנו השבוע אני ותהל שיחקנו משחק. בכלל, הנסיעה המשותפת שלנו באוטו הכי אהובה עליי.. לרוב אני כל כך שמחה ככל שהדרך ארוכה יותר. יש לי יותר זמן מהנה ומצחיק איתה אבל זה לפוסט נפרד 😇😋בנסיעה הזו שיחקנו משחק תפקידים. הרעיון של תהל היה שאני אהיה נהגת מונית והיא הנוסעת.. דמיון מפותח ומשעשע יש לקטנה שלי.אז הייתי נהגת מונית מקצועית והיא נוסעת למופת.
כמו כל נהג מונית מוצלח פתחתי בשיחת חולין:
"מה שמך גברת?"
"היכן את נוסעת?"
"מה את אוהבת לעשות?" ועוד ועוד
כשהגעתי לשאלה במה עובדים ההורים שלך התשובות היו מפתיעות.. התרגשתי ושמחתי לגלות זוויות ראייה מעניינת של הקטנה הזאת.. זה מדהים לגלות איך אנחנו נראים בעיניה.
אז אבא של הנוסעת המתוקה שלי עובד בבמות ובמנוף (די נכון וגם די מוחשי בעיניה אז יחסית גם היה לה קל לתאר את עיסוקו). היא לא שכחה לציין שהוא עובד קשה ושהוא גיבור וחזק בעיניה כי המנוף והמשאית כל כך גבוהים והוא מצליח להיות עליהם ומה גם שזו עבודה מפחידה והוא האלוף שלה כדבריה😍 (כבר אמרתי שהיא נוסעת מהממת חחח).בתשובה לשאלה על אמא של הנוסעת שלי (אני) כבר הייתי בעננים מאיך שאני נתפסת בעיניה וכיצד היא מבינה את מה שאני עושה. היא ענתה שאמא שלה עובדת במשרד, היא מקבלת אנשים ומדברת איתם ועוזרת להם בבעיות שלהם. היא המשיכה ואמרה שהאנשים באים כשעצוב להם וכשקשה להם ואמא שלה מדברת איתם ואז הם שמחים.
וואו!
כל כך הופתעתי..!
כל כך התרגשתי לשמוע את המילים שלה.
בעיניי, זה היה כל כך משמעותי ומסכם. הקטנה הזו בלי יותר מידי הסברים וסיבוכים הבינה מה אני עושה ושזו העבודה שלי. במשפט אחד היא ידעה בדיוק לנסח את מהות האימון. יש יותר מדהים מזה??
השאלה הבאה הייתה: "את גאה באמא שלך?"
והיא ענתה לי: "בטח, אני גאה בה מאוד. אמא שלי עוזרת לכל אחד וזה הכי חשוב" וזה נתן לי את האישור הכי גדול שאני במקום הנכון והמדוייק לי. הייתי בעננים!
מזל שהגענו ליעד... כי כבר דמעה ראשונה החלה לזלוג.. מה היה קורה הלאה??
ראשית, אני ממליצה בחום לשחק עם הקטנים שלכם בדרך מקורית ויצירתית, לייצר דו שיח, לתת להם לבטא את עצמם, לזרום איתם ולעוף עם הדמיון- זה מהנה, מצחיק ומקרב כל כך!
שנית,
תשאלו אותם תוך כדי משחק שאלות.
שאילת שאלות מעוררת חשיבה, פותחת דלת אל הלב, מפתיעה ובהחלט מרגשת.
ניתן לשאול שאלות תוך כדי משחק תפקידים כדי שאתם והם תרגישו בנוח לענות.
תגלו עולם ומלואו. תחושו את עולמם, את דרך חשיבתם, איך אתם נראים בעיניהם.. זה יתן לכם בוסט של גאווה- במי שאתם והכי חשוב- בהם!
עופו על עצמכם מידי פעם - זה בסדר!
היו בטוחים שיש על מה.