בחירה בחיים


הבחירה בחיים היא מורכבת. זה לא פשוט לקום בבוקר ולבחור.
זה לא עוד בגד בארון או איזה נעל אני אנעל לעוד יום עבודה.
לבחור בחיים, פשוטו כמשמעו, אומר- לחיות.
השאלה הגדולה היא- כיצד?
ניתן לחיות גם מבלי לחיות.. ניתן פשוט לשרוד את החיים האלו ולהעביר את הזמן עד שהיום יסתיים.. מבלי שום טיפת מאמץ ניתן לשקוע ולא לעשות עם עצמך שום דבר.
יש משהו מאוד מנחם בלשקוע, להתקרבן ולרחם על עצמך. זה גם הדבר הכי קל לעשות. פשוט יוצאים מנקודת הנחה ש"הזמן יעשה את שלו" ואנחנו נתגבר בסוף ונצליח מתישהו להתרומם ולאט לאט אנחנו מגלים שיום ועוד יום עוברים להם ולא... אנחנו לא קמים ולא מתגברים אלא ההפך.. הפכנו לאטומים, מנותקים רגשית מכל מה שקורה, עסוקים ברחמים עצמיים וב"אין" הזה שמקיף אותנו. אנחנו עייפים מאוד פיזית אז נכנסים לישון בתקווה כי השינה תפיג את העייפות ונקום רעננים ונוכל לעשות משהו עם עצמנו.. כשאנחנו מתעוררים אנחנו מגלים ששום דבר לא השתנה... אנחנו עייפים יותר. אנחנו לא מוכנים להודות שזוהי עייפות נפשית, חוסר אנרגיה המונע עשייה, השלמה עם המצב הקיים, תחושה שלא משנה מה- אני פשוט לא יכול.
לבחור בחיים אומר לחיות- לקום בבוקר ולעשות. לבחור בחיים אומר להתפתח, להתקדם, להשאיר את הפחדים והכאבים מאחור. לצעוד קדימה וללכת אל עבר הלא נודע. להתמודד. לעיתים, בבחירת החיים אנחנו עוטים על עצמנו מסיכה מחויכת, מזויפת של דמות שאותה בחרנו..

אבל לא כולם מצליחים לבחור בחיים וליישם. להושיט את היד ולומר בקול "אני רוצה לחיות." "אני צריך עזרה". אני יודעת. זה קרה גם לי.
אבל בחרתי לחיות. אני בוחרת לחיות בכל בוקר מחדש. ואני מיישמת בכל בוקר מחדש.